Czytanie to nasza codzienna czynność, która może być męcząca i trudna, kiedy litery i liczby rozmazują się widziane z bliska Dla osób, które chcą odzyskać radość z czytania i z dawną łatwością czytać książki, gazety, menu w restauracjach i drobny druk, najlepszym rozwiązaniem będą wysokiej jakości okulary do czytania.
Kiedy przydadzą Ci się okulary do czytania? I dlaczego?
Czytanie sprawia Ci trudność, coraz dalej odsuwasz od siebie czytany tekst… Brzmi znajomo? Przyczyną jest zupełnie naturalny proces zaburzeń widzenia związany z wiekiem (prezbiopia). Nasze oczy zmieniają się z biegiem lat. Coraz trudniej radzą sobie z akomodacją przy zmianie odległości widzenia. Minimalny dystans ostrego widzenia zwiększa się, aż wreszcie przekracza 40 cm, czyli typowej odległości książki od oczu. Wówczas oczy zaczynają szybko się męczyć lub podczas czytania pojawia się ból głowy. Temu zjawisku można zapobiec – dzięki odpowiednim okularom, czytanie może ponownie stać się całkowicie bezproblemowe.
Idealne dopasowanie: indywidualnie dobrane soczewki Twoich okularów do czytania
Dobre okulary do czytania mają jedno zadanie: zapewnić ostrość widzenia z bliska.
Im bardziej precyzyjnie soczewki są dopasowane do Ciebie, tym lepszy rezultat. Dlatego też w Rodenstock soczewki okularów do czytania są wykonywane w pełnej zgodzie z wymogami indywidualnej korekcji, po kompleksowej analizie Twojego wzroku. Korzyści dla Ciebie:
Najwyższy komfort noszenia i estetyka dzięki asferycznym soczewkom
jednoogniskowym. Asferyczne soczewki korekcyjne mają spłaszczoną
krzywiznę, dzięki czemu są cieńsze. Ma to szczególne znaczenie dla osób
korzystających z soczewek dodatnich. Zalety:
O 45% lżejsze niż soczewki ze szkła
mineralnego
O 20% cieńsze niż zwykłe soczewki plastikowe
O 30% mniejszy obszar powiększający oko
Tęczówki w oku człowieka są jedyne w swoim rodzaju. Składają się z tysiąca włókienek, które tworzą rysunek unikatowy dla każdego z nas. To cecha biologiczna, zapisywana w genach. Obraz tęczówki jest tak samo niepowtarzalny jak odciski palców. To stanowi wspólną właściwość naszych oczu i rąk (…)